مورخ:[1395-04-16 03:47:01]
»
»پیام تبریک جناب آقای دکتر اللهیاری رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بمناسبت عید سعید فطر

روز فطر پایان یک ماه و آغاز یک راه است. پایان ماه اشک‏ها و لبخندها، رحمت‏ها و انتظارها، عفوها و استغفارها، پایان هنگامه‏ های افطار، لحظه ‏های مناجات با خدا، و آغاز راهی برای بازگشت،  فصلی برای شکفتن و ترنمّی برای بازیافتن خودِ گمشده انسان

رمضان ماه رحمت و مغفرت و ماه ضیافت الهی، در میعادگاه فطر به پایان میرسد و جان های بیقرار و فطرت های پاک مشتاقان نعمت ، امیدواران ثواب و توبه کاران واقعی را از زنگارها زدود و جلالی دوباره بخشید. روز فطر پایان یک ماه و آغاز یک راه است. پایان ماه اشک‏ها و لبخندها، رحمت‏ها و انتظارها، عفوها و استغفارها، پایان هنگامه‏ های افطار، لحظه ‏های مناجات با خدا، و آغاز راهی برای بازگشت،  فصلی برای شکفتن و ترنمّی برای بازیافتن خودِ گمشده انسان. عیدفطر، عید زیبایی‏های معنوی، عید بشارت‏های الهی و روز خوب مهربانی‏های خداست.
خوشا به حال آنان که خالصانه به استقبال ضیافت الهی رفتند و كوشيدند تا در ضيافت الهي، غبار معاصي را از دل و جان بشويند. سفره هاي همدلي افطار را گستردند و با حضور در مساجد و تكايا همنوا با ديگر شب زنده داران، شبهاي قدر را احيا كردند. مومنان متعهدي كه روز قدس را به عنوان فرصتي ارزشمند براي ترويج فرهنگ وحدت و همدلي بين مسلمانان گرامي داشتند و با حضوري مصمم و پر شور در راهپيمايي، حمايت بي چون و چراي خود را از مسلمانان بي دفاع فلسطين اعلام كردند.
اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمین به ویژه شما جامعه ولایت مدار روانشناسی و مشاوره که صیام هر روز را به امید لحظات ملکوتی افطار و هر شامگاه را به شوق سیراب شدن از فیض سحرگاه به پایان رسانده اید، تبریک و تهنیت می گویم و از حضور شما عزیزان به دلیل نزدیکی انتخابات سازمان و به منظور جلوگیری از شعارهای تبلیغاتی از فیض میزبانی شما سروران در مراسم افطاری محروم بوده ام پوزش میطلبم و و امیدوارم نیازها و نجواهای خالصانه مهمانان حضرت دوست که در کوچه های سبز کلمات وحی، مفهوم آیینه و قدر را دریافته اند با عنایت ویژه حضرت ولی عصر (عج) به هدف اجابت و استجابت برسد.


در ادامه پیام دکتر اللهیاری آمده است:
با توجه به اینکه در ایام انتخابات سازمان هستیم، به منظور رسیدن به اهداف والای سازمان و عدم انحراف از مسیر رشد و تعالی آینده حرفه ای روان شناسی و مشاوره به دنبال این ایده هستیم که بتوانیم با تشکیل جلسات مختلف با اساتید، صاحب نظران و بزرگان جامعه روان شناسی و مشاوره به یک لیست واحد رسیده تا معرف تمامی جریان و گروه ها باشد. لذا رسیدن به این هدف مسیری سخت و دشوار است اما غیرممکن نیست و اینجانب آرزو دارم به برکت ماه مبارک رمضان و این عید سعید و همکاری شما عزیزان جامعه روان شناسی و مشاوره به این مهم دست پیدا کنیم و این وحدت شکل بگیرد. به همین خاطر بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ روان شناسان و مشاوران از داوطلبان، انجمن ها و تشکل های هواداری انتظار دارم و خواهشمندم همواره تقوا الهی را پیشه خود سازند و با بینش و بصیرت خود اجازه ندهند اهداف بلند سازمان فدای اهداف زودگذر و دنیوی شوند و از هرگونه تشویش و تخریب و ایجاد شبهه اجتناب ورزند چرا که این موضوع در شان و شخصیت جامعه روان شناسان و مشاوران نیست و نتیجه ای غیر از تقلیل سرمایه های اجتماعی سازمان درپی نخواهد داشت. به همین منظور انتظار می رود با رفتار سنجیده، الگوی تبلیغاتی روان شناسی و مشاوره را درمعرض نمایش سازمان ها و مسئولین بگذارند.
همچنین از اعضای محترم سازمان انتظار دارم و خواهشمندم در روز 25 تیر ماه در پای صندوق های رای حضور حداکثری و با نشاط داشته باشند و به هیچ وجه از اعمال حق حاکمیت بر سرنوشت حرفه ای خویش اجتناب نورزند زیرا با مشارکت همه جانبه وزارت محترم کشور و فرمانداری ها، صندوق های اخذ رای در سراسر کشور جهت دریافت آراء شما عزیزان فراهم شده است.
چنانچه تعداد اندکی از افراد با برهم زدن آرامش، نظم و تقوا انتخاباتی، به جای اثبات خویش و ارائه برنامه های بهتر برای رشد سازمان درصدد تخریب آن برآمدند، از شما اعضای محترم خواهشمندم با بینش و درک خود این جریان را خنثی کرده و نشان دهید که روان شناس و مشاور به دلیل تخصص و تسلط بر مبانی رفتار و شخصیت آدمی نه تنها متاثر از چنین فضایی نخواهد بود بلکه با بصیرت، عقلانیت و فرهیختگی این نکته را متذکر خواهد شد که « صندوق رای » میزان و معیار مقبولیت است مقبولیتی که حاصل عمل است نه شعار
اینجانب بار دیگر به کلیه ی شما عزیزان جامعه روان شناسی و مشاوره اعم از کاندیدها، هواداران، فرهیختگان و اعضای محترم سازمان اطمینان میدهم که با ورود وزارت کشور به انتخابات و طراحی دقیق ساز و کارهای اجرایی و نظارتی درجهت حفظ صیانت آراء ، امکان تخلف در آراء منتفی و سلامت انتخابات تضمین شده می باشد. انشاالله در آینده شاهد باشیم که چنین راهکارهایی به عنوان الگو برای برگزاری انتخابات در سایر سازمان های علمی تخصصی نظیر نظام پزشکی، نظام مهندسی، نظام پرستاری، کانون وکلا و اتاق بازرگانی مورد استفاده قرار گیرد.
به امید روزهای سرشار از عزت و اقتدار برای تمامی شما عزیزان جامعه روان شناسی و مشاوره که اصلی ترین سرمایه های نظام هستید

 

کاری کنیم که بماند، نه اینکه کاری کنیم که بمانیم