اخبار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران - کد خبر : 212 مورخ:[1392-06-10 08:23:01]

»
»پیام تسلیت سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع)

سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران شهادت امام جعفر صادق (ع) را به تمامی مسلمانان جهان تسلیت می گوید.

چاپ این صفحه

آسمان ، اشک هایش را نمی تواند پنهان سازد . قدسیان زانوی غم در بغل گرفته اند ، زمینیان ، با چهره هایی غبارآلود ، بر سر و سینه می زنند.  بیست و پنجمین غروب ماه شوال سال 148 هجری قمری شاهد چشم فرو بستن امام صادق (ع) به زخم «سم» منصور عباسی شد ، تا قبرستان بقیع پذیرای میهمان معظم دیگری از سلاله معصوم رسول خدا (ص) شود ، هر چند که کالبد پاک آن  امام همام روی در خاک نهاد ، ولیکن اندیشه و تفکر رئیس مذهب جعفری در قالب فقه شیعه امامیه همچنان در تار و پود تشیع جاری و ساری است و این ماندگاری را جز حقانیت دلیل دیگری نیست . امام صادق ( ع ) در دوران زندگی خود ، با وجود فشارهای متعدد و خفقان ناشی از استقرار حکومت ظالمانه عباسی ، تربیت و هدایت شاگردان ممتاز و برجسته بیشماری را بر عهده داشت که این مهم گویای جایگاه و توان علمی ایشان در احیای فرهنگ اسلامی است . آری ! او بحق صادق آل محمد (ص) بود و تمامی گفتار و کردارش نیز صادقانه  بود ، وقتی چشمه علم و دانش جعفری ، بی امان می جوشید ، از گرداگرد عالم به محضر درسش  می شتافتند و رؤسای مذاهب در محضرش زانوی ادب می زدند و دشمنان نیز به مقام شامخ او اعتراف می کردند . پس چنین است که شیعه باید به رئیس مذهب خود مباهات کند ، حال آنکه وسعت این مکتب الهی ، شرق و غرب عالم را در زیر پرچم حقانیت خود گرد آورده است .
سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور سالروز شهادت مروج مذهب جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع) را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری و تمامی شیعیان و رهروان مکتب سرخ تشیع تسلیت و تعزیت عرض می نماید.

نام :
رایانامه :
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود
نظر شما :