اخبار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران - کد خبر : 311 مورخ:[1393-06-01 09:09:01]

»
»پیام تبریک به مناسبت روز پزشک

پیام تبریک سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز پزشک

چاپ این صفحه

طبابت از جایگاه رفیع و طبیب از قداست خاصی در فرهنگ دینی این مرز و بوم برخوردار است. پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیت روانی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند. همانانی که طبابت را با حکمت و اخلاق در آمیخته و با دم مسیحیائی خویش، درد و رنج را از جسم و روان دردمندان زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح زندگی آنان می دمند. فرا رسیدن اول شهریور ماه سالروز ولادت بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی جهان اسلام، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک فرصت مناسبی است که تلاش‌های ارزنده پزشکان این مرز و بوم در آن مورد تقدیر و توجه قرار گیرد. فرهنگ غنی ایران اسلامی بزرگ مردانی را تربیت کرده است که فروغ علم و اندیشه شان در سپهر دانش بشری، راهگشا بوده است و همگان را به همراهی فراخوانده و در سایه سار ارزش های دینی و آموزه های توحیدی، علم را در خدمت انسانیت و رشد فضلیت های اخلاقی قرار داده اند. جامعه پزشکی ایران اسلامی، علاوه بر برخورداری از چنین پیشینه ارزشمند و افتخار انتساب روز پزشک به زادروز طبیب و فیلسوف نامدار ایران اسلامی شیخ الرئیس ابن سینا، مفتخر است که در همه اعصار، فضای معنوی آن معطر به عطر وجود بزرگ مردان گمنام و نیک اندیشان موحدی بوده است که افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را با هیچ موقعیتی برابری نداده اند. در بازخوانی پیشینه افتخار آمیز حضور حماسی پزشکان در سال های دفاع مقدس که فصل درخشانی در هم آوایی آحاد جامعه پزشکی با زمزمه سرود بلند ایستادگی، آرمان خواهی و سرافرازی ملت را فرا یاد می آورد نام شهیدان والامقام عزت و آبرویی صدچندان به این گروه از جامعه بخشیده است. سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از دستگاه های متولی سلامت در کشور امیدوار است تا با همکاری سازمان نظام پزشکی بتواند گام های موثرتری نسبت به کاهش آلام مردم و اجرایی کردن سیاست های کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ابلاغ شد بردارد.

سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران این روز بزرگ را به تمامی طبیبان فرزانه و جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی تبریک می‌گوید و از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون و سرافرازی آنان را در ارائه خدمات شایسته به میهن اسلامی و جامعه بشری مسئلت می‌نماید.

نام :
رایانامه :
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود
نظر شما :