اخبار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران - کد خبر : 366 مورخ:[1394-03-20 10:19:01]

»
»نامه دکتر اللهیاری به معاون اول رئیس جمهور در خصوص کدهای اعلام شده در کتاب ارزش نسبی خدمات سال 94

تحول نظام سلامت از دستاوردهای دولت تدبیر و امید برگی زرین برتاریخ سلامت کشور است که موجب رضایتمندی آحاد ملت و متولیان و خادمان حوزه سلامت را فراهم نموده است.

چاپ این صفحه

برادر ارجمند جناب آقای دکتر جهانگیری
معاون اول محترم رئیس جمهور

با سلام و تحیت
تحول نظام سلامت از دستاوردهای دولت تدبیر و امید برگی زرین برتاریخ سلامت کشور است که موجب رضایتمندی آحاد ملت و متولیان و خادمان حوزه سلامت را فراهم نموده است. اینجانب به نمایندگی از جامعه روان‌شناسان و مشاوران کشور تشکر و سپاس ویژه خود را از مقام عالی ریاست جمهوری، حضرتعالی و اعضاء محترم هیئت دولت اعلام میدارم.
متأسفانه با خبر شدیم در تعرفه‌های ارائه شده کتاب ارزش نسبی خدمات سال 1394 توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هیأت محترم دولت، همه فراهم کنندگان خدمات بالاخص روان‌شناسان و مشاوران در برخی کدهای تعیین شده نادیده گرفته شده‌ است.
همانگونه که مستحضرید سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با داشتن بیش از 20/000 عضو فعال در ابعاد و حوزه‌های مختلف سلامت یکی از پایه‌های اصلی این حوزه به شمار می‌رود که این اعضاء پس از ارائه کتاب ارزش نسبی خدمات نارضایتی خود را به طرق مختلف به این سازمان اعلام نموده‌اند و بی شک این موج عظیم نارضایتی می‌تواند تهدیدی در حوزه سلامت به شمار آید و منجر به عواقب نامطلوب و جبران ناپذیری به آحاد جامعه گردد و از طرفی لحاظ ننمودن این موضوع خلاف جریان علمی و مغایر با سیاستهای کلی سلامت بند 2 و 3 ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری(مد ظلله العالی) مبنی بر تحقق رویکرد سلامت همه جانبه و انسان سالم در همه قوانین و همچنین ارتقاء سلامت روانی جامعه باشد.
خواهشمند است از آنجائیکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بطور مناسب به ذینفعان اطلاع رسانی ننموده است جهت جلوگیری از تضییع حقوق خادمین حوزه سلامت نسبت به اصلاح موارد فوق و لحاظ نمودن خدمات روان‌شناسی و مشاوره و روان‌درمانی مورد تأئید سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور در کتاب ارزش نسبی خدمات دستورات لازم را مبذول فرمایید.
قبلاً از همکاری صمیمانه شما سپاسگزارم.

 

دکتر عباسعلی اللهیاری

نام :
رایانامه :
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود
نظر شما :