اخبار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران - کد خبر : 380 مورخ:[1394-04-31 06:43:01]

»
»جناب آقای دکتر اللهیاری ریاست سازمان روز دوشنبه مورخ 94/4/29 با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا دکتر اللهیاری گزارش جامعی از برنامه‌ها و توانمندی‌های سازمان در خصوص بهداشت روانی و نقش آفرینی در حوزه سلامت را به وزیر ارائه داد.

چاپ این صفحه

در این دیدار ابتدا دکتر اللهیاری گزارش جامعی از برنامه‌ها و توانمندی‌های سازمان در خصوص بهداشت روانی و نقش آفرینی در حوزه سلامت را به وزیر ارائه داد. در ادامه نقطه نظرات اعضای شورای مرکزی، روسای کمیسیون‌های تخصصی سازمان، روسای انجمن‌های روان‌شناسی و مشاوره و همچنین صاحب نظران گروه‌های روان‌شناسی و مشاوره سراسر کشور را در خصوص مشکلات و موانع ایجاد شده در حوزه روان‌شناسی و مشاوره را به سمع و نظر وزیر رساندند که از اهم این موضوعات می‌توان به موضوع تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات مشاوره و رواندرمانی مورد تائید سازمان اشاره کرد.
دکتر اللهیاری در بخش دیگری از سخنان خود مراتب اعتراض جامعه روان‌شناسان و مشاوران را در خصوص اشکالات وارده مبنی بر لحاظ شدن خدمات روان‌شناسی و مشاوره و رواندرمانی مورد تائید سازمان نظام در کتاب نسبی سال 94 مطرح کردند و ضمن تأکید بر نقش موثر روان‌شناسان و مشاوران در مراکز بهداشت و بیمارستان‌ها بر همکاری متقابل بین سازمان نظام و وزارت بهداشت در جهت آموزش‌های لازم برای پزشکان، پیراپزشکان و پرسنل بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت در خصوص برقراری ارتباط موثر با بیماران تأکید کردند.
همچنین ایشان جایگاه روان‌شناسان سلامت در بیمارستان‌های عمومی را بسیار مهم و خطیر دانستند و تعامل کارگروهی مشترک بین روانپزشکان، روان‌شناسان و مشاوران را امری مفید و کارساز دانستند و بر لزوم تشکیل این کارگروه تاکید کردند و مقرر گردید جلسه‌ای با حضور اعضای شورای مرکزی، روسای کمیسیون‌ها و معاونین سازمان با وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص بررسی راهکارهای مناسب جهت تعامل، همکاری و همفکری لازم بین سازمان و وزارت بهداشت ترتیب داده شود.
در این جلسه آقای دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تأکید بر نقش سازمان در تحول نظام سلامت کشور، در خصوص تعرفه‌ها و کتاب ارزش نسبی خدمات خواستار ارسال مجدد نامه‌ای مبنی بر تعرفه‌های مورد تائید سازمان نظام شدند تا نسبت به ارسال و تائید آن به شورای عالی بیمه اقدامات لازم انجام پذیرد.
دکتر هاشمی نسبت به آموزش روان‌شناسان بالینی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شدیداً انتقاد کرد و از آقای دکتر اللهیاری درخواست کردند تا نسبت به رفع این نقیصه همکاری‌های لازم انجام پذیرد. همچنین مقرر گردید کمیسیون مشترکی متشکل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره تشکیل گردد تا تدابیر لازم نسبت به رفع این نقیصه اعمال گردد.
در این جلسه هر دوطرف بر لزوم و شکل گیری کارگروهی مشترک متشکل از روانپزشکان، روان‌شناسان و مشاوران در جهت طراحی و اجرای اهداف مشترک و همچنین همکاری و تعامل نزدیکتر تاکید کردند.
طراحی و تدوین یک برنامه همکاری مشترک بین سازمان نظام و وزرات بهداشت در جهت تحقق هرچه سریعتر سیاستهای کلی نظام سلامت که توسط مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) ابلاغ شد از توافقات طرفین بود.

نام :
رایانامه :
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود
نظر شما :