اخبار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران - کد خبر : 279 مورخ:[1392-12-21 04:12:01]

»
»بازرسان سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران مشغول به کار شدند

جلسه اعطای احکام و شرح وظایف بازرسین و ناظرین سازمان با حضور خانم دکتر نوابی نژاد نایب رئیس شورای مرکزی سازمان، دکترمحمد حاتمی معاون نظارت حرفه ای و هماهنگی کمیسیون ها، دکتر رفیعی پور معاون پشتیبانی و اجرایی سازمان، دکترعلیرضا پیرخائفی مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ریاست و خانم دکتر قماشچی مدیرکل هیات های تخلفات برگزار گردید.

چاپ این صفحه

جلسه اعطای احکام و شرح وظایف بازرسین و ناظرین سازمان امروز با حضور خانم دکتر نوابی نژاد نایب رئیس شورای مرکزی سازمان، دکترمحمد حاتمی معاون نظارت حرفه ای و هماهنگی کمیسیون ها، دکتر رفیعی پور معاون پشتیبانی و اجرایی سازمان، دکترعلیرضا پیرخائفی مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ریاست و خانم دکتر قماشچی مدیرکل هیات های تخلفات برگزار گردید.
دکتر حاتمی دراین جلسه بیان داشتند نهادینه شدن بخش بازرسی و راه اندازی هیات های نظارت و اعمال نظارت بر نحوه اجرای قوانین خدمات حرفه ای روان شناسی و مشاوره در جامعه از آرزوهای سازمان بوده است. یکی از سازوکارهای مهم دراین زمینه وجود بازرسان تیزبین است. بازرسان درواقع چشم های سازمان در جامعه هستند و نقش مهمی در کنترل تخلفات و کاهش آن ها دارند. مهمترین وظیفه بازرسان، نظارت بر ارائه خدمات حرفه ای همکارانی است که پروانه اشتغال از سوی سازمان دارند. بازرسان درعین حال باید بتوانند فعالیت روان شناسان و مشاوران بدون پروانه که غیرقانونی فعالیت می کنند را نیز رصد کرده و شناسایی کنند.
درپایان دکتر حاتمی اشاره کردند که سازمان از حرکت روبه جلو و اجرای قانون وزارت ورزش و جوانان خوشحال بوده و قدردانی می کند و امیدوار است که سازمان بهزیستی نیز این رویه را پیش بگیرد. ایشان بیشترین نگرانی سازمان را از ناحیه مجوزهای سازمان بهزیستی دانستند که غیر کارشناسی صادر شده است. دکتر حاتمی اظهار امیدواری کردند که هرچه زودتر تفاهمنامه صدور مجوز و نظارت با سازمان بهزیستی نیز امضاء گردد.
در ادامه سرکار خانم دکتر نوابی نژاد فرمودند که بازرسان باید حافظ قوانین و مقررات سازمان در فعالیت های روان شناسی و مشاوره کشور باشند. ایشان تاکید کردند کار بازرسی فقط دیدن تخلفات نیست بلکه محسنات هم باید توسط آن ها ملاحظه شود. دکترنوابی نژاد اظهار امیدواری کردند که این اقدام باعث گردد در آینده شاهد معرفی مراکز نمونه خدمات روان شناسی و مشاوره در کشور باشیم. نایب رئیس شورای مرکزی سازمان در پایان به بحث اخلاق حرفه ای اشاره کردند و رعایت آن را هم از ناحیه روان شناسان و مشاوران و هم بازرسان مهم دانستند. برگزاری کارگاه اخلاق حرفه ای و نهادینه شدن آن در سازمان موضوع دیگری بود که مورد تاکید خانم دکترنوابی نژاد قرار گرفت.

نام :
رایانامه :
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود
نظر شما :